Şanlıurfa Okullar Tatil Mi 6 Şubat 2023 Pazartesi Ülkede birçok ile yağan kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullara kar tatili uygulanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmelerine göre kar yağışı uyarılarını yeniliyor. Ülkede birçok ile yağan kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullara kar tatili uygulanacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Cuma) saatlerinden sonra bölgenin batısından itibaren beklenen yağışların, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevreleri ile Diyarbakır’ın güneyinde kuvvetli (5-20 cm), Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar, Hatay ve Kilis’in yükseklerinde (700m üzeri) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile kar yağışı olan yerlerde yer yer tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Yağışların, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi bekleniyor.

URFA TATİL

Şanlıurfa'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Nizip Belediyesi 70 Temizlik Personel Alım İlanı Yayınladı 2023 Nizip Belediyesi 70 Temizlik Personel Alım İlanı Yayınladı 2023

Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, "Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat'ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın." ifadelerini kullandı.