Evde Bakım Maaşı Yatan İller 14 Mayıs Evde Bakım Maaşı Yatan İller ayın belirli günleri yatırılıyor. Evde Bakım Maaşı Yatan İller vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Evde Bakım Maaşı Yatan İller farklı günlerde hesaplara yatırılıyor.

Evde Bakım maaşı yatan İller Listesi

Evde Bakım Maaşını düzenli alan kişiler ayın belirli günlerinde hesaplarına yatırılıyor. Evde Bakım Maaşı illere göre düzenli bir şekilde ödenmektedir. Yaşadığınız ile göre tarihlerinde değişiklik gösteren ödemelerin hesaplarda görünen tarihlerde küçük değişiklikler yaşanabilmektedir.  Her gün farklı illerde ödemeler gerçekleştiriliyor. 

14 Mayıs 2023 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 14 Mayıs 2023 Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi açıklandı mı?


Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller 14 Mayıs 2023

evde-bakim-1

14 Mayıs 2023 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Evde bakım parası ülkemizde insanlar tarafından oldukça fazla araştırılıyor. Bizde bu içeriğimizde 14 Mayıs 2023  günü evde bakım maaşının yattığı illeri sizin için derledik… detaylar haberimizde...

14 Mayıs 2023 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

31  Aralık  evde bakim maasi yatan iller hangileri Evde bakım parası yatan şehirlerin güncel listesi bakanlık tarafından her ay kamuoyu ile açık bir şekilde paylaşılıyor. Ekonomik ve sağlık açısından bazı şartları sağlayan vatandaşların alabildiği evde bakım maaşları asgari ücrete yapılan zammın ardından 2022 yılında 2706 TL olarak belirlendi. İşte, e-devlet evde bakım maaşı sorgulama sayfası   Bizleri takip ederek ve sitemizi mercek altına alarak, bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz. Değerli okubak ailesi 10 Ocak 2023 Evde Bakım Maaşı yatan illerin listesini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

1. Bu maaşı alabilmek için istenen şartların en önemlisi ve en çok aranılan şart gelir kriteri şartıdır. 2023 yılı için 4 kişilik ailenin Evde Bakım Yardımı alabilmesi için gelirleri toplamda 6818 TL olmalıdır. Bir kişinin dikkate alınacak gelir kriteri ise 1706,67 TL’dir. Bu gelir kriteri asgari ücret ile belirlenmektedir.

Temmuz 2023 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Temmuz 2023 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2. Engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için Engelli Sağlık Raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını Evde Bakım Yardımından faydalanabilir. 18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakın yardımdan faydalanabilir.

14 Mayıs 2023 Evde bakım maaşı yatan iller için Tıklayın