Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmelerine göre kar yağışı uyarılarını yeniliyor. Diyarbakır Yarın Okullar Tatil Mi 6 Şubat 2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmelerine göre kar yağışı uyarılarını yeniliyor. Ülkede birçok ile yağan kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullara kar tatili uygulanacak.

GAZİANTEP Yarın Okullar Tatil Mi 6 Şubat 2023 Pazartesi GAZİANTEP Yarın Okullar Tatil Mi 6 Şubat 2023 Pazartesi

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Cuma) saatlerinden sonra bölgenin batısından itibaren beklenen yağışların, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevreleri ile Diyarbakır’ın güneyinde kuvvetli (5-20 cm), Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar, Hatay ve Kilis’in yükseklerinde (700m üzeri) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile kar yağışı olan yerlerde yer yer tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Yağışların, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Diyarbakır'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi. Vali Ali İhsan Su, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Etkili olan kar nedeniyle il genelinde 6 Şubat Pazartesi günü örgün ve yaygın eğitime bir günlüğüne ara verilmiştir." ifadesine yer verdi. Su, hamile ve engelli kamu personelinin de yarın idari izinli olduğunu belirtti.